header-img
کتاب «باده توحید در کربلای عشق» آیت الله حسینی طهرانی منتشر شد+خرید

کتاب «باده توحید در کربلای عشق» آیت الله حسینی طهرانی منتشر شد+خرید

این کتاب حاصل سخنرانی‌های آیة الله حاج سیدمحمدصادق حسینی طهرانی حفظه‌الله است که در دهۀ اول ماه محرم الحرام سنۀ 1415 هجری قمریه، در مشهد مقدس و در محضر والد گرامی‌شان حضرت علامه آیة الله حسینی طهرانی رضوان‌الله‌علیه برگزار گردیده است که پس از پیاده سازی، تدوین و تغییرات و اضافاتی، در لجنۀ علمی مؤسسه ترجمه و نشر دوره علوم و معارف اسلام، آماده طبع شده است.

به گزارش « towhid.org » کتاب «باده توحید در کربلای عشق» که برگرفته از سخنرانی های حضرت آیةالله حاج سیّد محمّدصادق حسینی طهرانی مدّظلّه العالی (شاگرد سلوکی عارف کامل مرحوم حاج سید هاشم حداد الموسوی و مرحوم آیت الله علامه حسینی طهرانی و فرزندارشد حضرت علامه طهرانی ) منتشر شد.

کتاب باده توحید آیت الله حسینی طهرانی

در شرح این کتاب آمده است:

إدراک توحید حضرت پروردگار و فناء و اندکاک در ذات أقدس او که با طلوع عشق و محبت حضرت حق محقق می‌گردد، مهمترین و با ارزش‌ترین امری است که انسان‌ها باید وجهۀ همت خود را برای رسیدن به آن مصروف نمایند؛ چرا که به تصریح آیات و روایات، هدف از خلقت ماسوى الله، عبادت و معرفت حضرت حق است و این مهم به معنای واقعی خود، با ندیدن خویش و ادراک توحید میسور می‌شود.

نیل به حقیقت توحید، بر اساس دستورات دین مبین اسلام و اولیاء الهی، راه و روشهائی دارد که بزرگان از اهل معرفت بیان نموده‌اند، ولی یکی از طرق مطمئن و نزدیک رسیدن به آن، توسل و عرض نیاز به ساحت مقدس حضرت سید الشهداء علیه‌السّلام است. جذبۀ ملکوتی نفس قدسی آن حضرت، محبین و موالیان ایشان را خیلی سریع از «طریق الحسین علیه‌السّلام» به وادی عشق و محبت وارد نموده و در صورت توجه و ثبات قدم، از بادۀ وحدت سرمست می‌کند.

 عشق و شور و محبت در سراسر جریان عاشورا و کربلا موج می‌زند و به واسطه همین عشق و هَیَمان إلهی است که راه سرور عشاق، حضرت امام حسین علیه‌السّلام، آثاری این چنین در طلوع اکسیر محبت در سینه دوست داران خویش دارد.

باری، حضرت سید الشهداء علیه‌السّلام و توسل و عرض ارادت به ساحت ایشان و عزاداری و سوگواری در ایام شهادت آن سرور عالمیان، نجات دهنده بشر از ورطه سقوط در درۀ خودبینی و دو بینی و دیگر مفاسد ظاهری و باطنی است و تمسّک به حبل ایشان، مایۀ نجات از غیر خدا و رسیدن به عشق و محبت حضرت حق و معرفت خداوند و ادراک توحید حضرت حق است.

بس البته کسانی که قصد ورود در وادی عشق و محبت پروردگار را داشته و جویای وصال حضرت حق هستند، باید به مولا و سرور خود تأسی نموده و در راه دوست، از تحمل بلایا و مصیبات شانه خالی  ننمایند؛ چرا که راه خدا همراه با ابتلائات و امتحاناتی است که به جان و دل خریدن آنها باعث محو أنانیت‌ها شده و به خدا سپردن خود و تسلیم امر او شدن، موجب طلوع معرفت حضرت حق خواهد گردید.

جریان عاشورا می‌تواند اسوه و الگو برای تمام سالکان کوی دوست باشد و تحمل بلا و رنج و مصیبت برای لقاء خداوند، با تأسی به حضرات معصومین بالأخص حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السّلام، آسان گردد.

آری با تأسی به آن حضرت در تحمل بلایا و توسل و عزاداری و سوگواری بر ایشان، می‌توان راه خدا را خیلی سریع‌تر و مطمئن‌تر طی نمود.

کتابی که تقدیم خوانندگان محترم می‌شود در 336 صفحه، سخنرانی‌های آیة الله حاج سیدمحمدصادق حسینی طهرانی حفظه‌الله است که در دهۀ اول ماه محرم الحرام سنۀ 1415 هجری قمریه، در مشهد مقدس و در محضر والد گرامی‌شان حضرت علامه آیة الله حسینی طهرانی رضوان‌الله‌علیه برگزار گردیده است که پس از پیاده سازی، تدوین و تغییرات و اضافاتی، در لجنۀ علمی مؤسسه ترجمه و نشر دوره علوم و معارف اسلام، آماده طبع شده است.

در این جلسات برخی از کلمات درربار حضرت سیدالشهداء علیه السلام و أدعیه منسوب به ایشان، شرح و توضیح داده شده است. فقر و احتیاج تمامی موجودات به پروردگار، لزوم ورود در سیر و سلوک إلى الله و تهذیب و تربیت نفس برای دریافت عجز خود و عظمت خداوند، قطع تعلقات و دلبستگی‌ها به غیر خدا، از بین بردن نفس و فانی شدن آن بر اثر تربیت إلهی به همراه تحمل بلاها، فلسفۀ نزول بلاها بر مؤمنین، جواب شبهاتی در باب ابتلائات مؤمن، توحید و محبت پروردگار، مهمترین مقام مؤمن و سالک إلى الله و راههای وصول به عشق إلهی و توحید حضرت حق، از أهم مباحثی است که در این مجالس بررسی گردیده است.

این کتاب به «بادۀ توحید در کربلای عشق» نامیده شد؛ چرا که عاشقان کوی محبوب در کربلا، با تحمل بلایا و مصائب عدیده و با نیروی عشق و محبت إلهى خود، توانستند از بادۀ توحید و معرفت حضرت حق سرمست شده و به وصال دوست نائل گردند.

 

فروش ویژه با ارسال رایگان به سراسر کشور

خرید کتاب گلشن احباب آیت الله حسینی طهرانی

خرید کتاب گلشن احباب آیت الله حسینی طهرانی

راهنمای خرید(برای موارد ضروری): 09155672845

***

 

دیگر آثار حضرت آیةالله حسینی طهرانی، مرحوم علامه حسینی طهرانی، استاد وکیلی و... را در این لینک(towhidshop.org) ببینید