header-img
دعوت به خداوند باید بر زیرساخت‎ های محکم بنا شود

دعوت به خداوند باید بر زیرساخت‎ های محکم بنا شود

حجت‌الاسلام محمدحسن وکیلی گفت: راهکار دعوت به خداوند مبتنی است بر زیرساخت‌ های فکری محکم و استوار که به حکمت تعبیر می‌شود.

به گزارش « towhid.org » حجت‌الاسلام محمدحسن وکیلی در مراسم اکران فیلم مستند اردوهای معرفتی «هفت روز در بهشت» که به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی، شامگاه چهارشنبه در پردیس سینمایی هویزه مشهد برگزار شد، گفت: راهکار دعوت به خداوند مبتنی است بر زیرساخت‌های  فکری محکم و استوار که به حکمت تعبیر می‌شود که  البته اولین پایه دعوت الهی حکمت است که تأثیرات آن بلندمدت خواهد بود، اگر جامعه‌ ما بخواهد در بعد فردی و اجتماعی اصلاح شود ابتدا باید این زیرساخت‌های فکری و اعتقادی درست شوند.

 

این محقق عرفان اسلامی با اشاره به دومین مسئله در خصوص دعوت به خداوند که بیشتر مورد استقبال مسئولین قرار می‌گیرد اظهار کرد: دومین راهکار دعوت به خداوند موعظه حسنه و بحث‌های انگیزشی است و متأسفانه کسانی که در عرصه تبلیغ دین قدم برمی‌دارند به این قسمت بیشتر توجه دارند چراکه نمود آن را در کوتاه‌مدت می‌بینند و از این قضیه غافل می‌شوند که اگر حسنه مبتنی بر زیرساخت‌های اعتقادی نباشد تأثیرگذار نیست

 

وکیلی افزود : دلیل موفقیت موسسه جوانان آستان قدس رضوی در این است که بر هر دو وجه دعوت الهی تأکید نموده و در راستای احقاق این مهم از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است.

 

وی در ادامه تاکید کرد: پیگیری‏ های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی باعث شد طرح هفت روز در بهشت دنبال شود و به سرانجام برسد که ما امروز شاهد اتفاقات خوب حاصل از نتیجه این طرح در میان نوجوانان و جوانان باشیم.

 

این استاد فقه و اصول و فلسفه در خصوص فعالیت‎های فعالین فرهنگی خاطرنشان کرد: دوستانی که در اینجا حضور دارند و کار فرهنگی انجام می‌دهند به‌نوعی دعوت به خداوند است که دیگران را به سمت خداوند جهت‌دهی کنند  و از نگاه به سمت غیر از خداوند بازدارند.

 

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب در پایان اظهار کرد: علم و دانش از اولویت‌های بیانیه است و این یعنی برای ساخت تمدن اسلامی ابتدا باید زیرساخت‌های فکری و اعتقادی را اصلاح کنیم و دشمن اگر بخواهد ضربه‌ای بزند با ایجاد شبهه در این زیرساخت‌های اعتقادی این کار را انجام می‌دهد.

 

وی در پایان بیان کرد: محتوای ارائه‌شده در این اردوها با عنوان کتب هفت‎‏جلدی معارف کاربردی «برترین آرزو » با زبانی روان برای قشر جوان و نوجوان و طبق مبانی مرحوم علامه طباطبایی تهیه و تألیف شد که این کتاب‎ها چندی پیش به حضور مقام معظم رهبری تقدیم شد و جای بسی افتخار است که ایشان در دیدار با عوامل برگزاری این اردوها و دست‎اندرکاران  از تولید کتب «برترین آرزو» تقدیر نمودند.