header-img
img

نوشتار

محک
کتاب «محک» در 350 صفحه، پاسخی است علمی به شبهه افکنی های اخیر و محکی است در نشان دادن عیار علمی مخالفان عرفان و اختلاف سطح علمی دو مکتب عرفان و تفکیک.
درسنامه علم لغت
کتاب درسنامه علم لغت برگرفته از دروس حجت الاسلام و المسلمین استاد محمد حسن وکیلی می باشد.
دارالشفاء
کتاب «دارالشفا» به قلم حجت الاسلام و المسلمین استاد محمد حسن وکیلی ( مدرس دروس خارج حوزه علمیه مشهدمقدس) حرفی نو در نسبتِ تعطیلی حرم های مطهر، ویروس کوئید 19، علوم تجربی و علوم مجرد است. این کتاب را در قسمت انتهایی همین صفحه دانلود کنید.
خرافه زائی یا خرافه زدائی در پاسخ به عبدالکریم سروش
معمولاً مدعیان روشن فکری دینی این طور وانمود می‌کنند که مستدل سخن می‌گویند و از خرافات و کلمات بی‌اصل و اساس اجتناب می‌کنند ولی انسان گاهی در یک نوشته یا مصاحبه کوتاه با حجم بسیار زیادی از خرافه‌های به ظاهر علمی مواجه می‌شود که گوینده بر آن‌ها تأکید کرده و قسم هم می‌خورد.
باطن قرآن و اهل بیت علیهم السلام یکی است
یک واقعیت در عالم بالا هست که وقتی تنزل می کند یک مظهر آن اهل بیت و مظهر دیگر آن قرآن کریم می شود. در این عالم مسلماً امام علیه السلام از این قرآن نوشته شده روی کاغذ اشرفند و محتوای قرآن همان سیره و رفتار اهل بیت علیهم السلام و روح قرآن تجلی اخلاقیات امام است
ریسمان محبت
این کتاب سیری است در حقیقت صلوات که به قلم حجت الاسلام و المسلمین وکیلی در بهار 1399 منتشر شده است.
محیی الدین شیعه خالص
محیی الدین ابن عربی حق بزرگی بر گردن عالمان شیعی دارد وفقط به برکت آراء و آثار او بود که توفیق معرفت اجمالی آیات وروایات معارفی شیعی فراهم شد
7جلدی معارف کاربردی
رهبر معظم انقلاب: بنده این کتاب‌ها را همان دو سال پیش که به دستم رسید، مجلداتی از آن‌ها را خواندم. خیلی خوب بود؛ نکته‌ی عمده این بود که همان مباحثِ درست و صحیح و طرح شده در متون عمیق دینی را با زبان قابل فهم برای جوان و اثرگذار بر روی جوانان بیان کردید
از انقلاب اسلامی تا تمدن اسلامی
این اثر در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و در قطع رقعی به چاپ رسیده و در اختیار علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی قرار گرفته است.
صراط مستقیم
کتاب «صراط مستقیم؛ نقد مبانی مکتب تفکیک براساس تقریر حجه‌الاسلام و المسلمین سید جعفر سیدان» تألیف حجت الاسلام و المسلمین استاد حاج شیخ محمد حسن وکیلی می‌باشد.
عیار تجربه
نسخه چاپی کتاب «عیار تجربه» که در تبیین جایگاه تجربه و نقد علوم تجربی به قلم حجت الاسلام و المسلمین استاد وکیلی می باشد را می توانید در پایین همین صفحه خریداری نمایید.
شهید عارف
نسخه دیجیتال و نسخه چاپی کتاب «شهید عارف» که مروری بر مقامات عرفانی «شهید اول» به قلم حجت الاسلام و المسلمین استاد وکیلی می باشد،را می توانید در پایین همین صفحه دانلود یا خریداری نمایید.
معمای خیر و شر
این کتاب در 62 صفحه به قلم استاد معظم حجت الاسلام و المسلمین وکیلی ضمن بررسی مسئله عدل الهی، به حل معمای خیر و شر می پردازد.
عیار نقدها
این کتاب در بررسی تحلیلی نقدهایی بر عرفان و حکمت اسلامی بر اساس نشست‌های سه‌گانۀ مناظرۀ آقای مهدی نصیری و حجه الاسلام واسطی، و مناظرات مکتوب آقای نصیری و حجت الاسلام و المسلمین وکیلی می باشد.
پاسخی به اتهام تجویز گوساله پرستی!
پاسخی به اتهام تجویز گوساله پرستی به محیی الدین عربی و علامه حسن زاده آملی دامت برکاته
راه های درمان «نفوذ خواطر و افکار پریشان»
خواطر در نفس انسان دائماً در عبور و مرور است. گاهی عامل اینگونه تفکراتی که بدون کنترل در وجود ما در عبور و مرور هستند «درونی» و گاهی «بیرونی» می باشد
پاسخ به پنج سوال کلیدی درباره عدل الهی
«قبول است که نمی‌شود که همه یکسان باشند، ولی چرا اصلاً خداوند ما را اینطور خلق نموده است؟ چرا من به جای فلانی نبودم؟ چه می‌شد که من هم آنطور و اینطور بودم؟ علت اینکه این وضعیت برای من انتخاب شده است چیست؟»
تطهیر الشریعة عن حدیقة الشیعة
این کتاب ارزشمند و تاریخی، بحثی است در اثبات جعلی بودن کتاب «حدیقه الشیعه» و احادیث رد تصوف که به قلم استاد معظم حجت الاسلام و المسلمین وکیلی( مدرس دروس خارج حوزه علمیه مشهدمقدس) نگارش یافته است.
شهیده شام حضرت رقیه بنت‌الحسین
این کتاب در اثبات وجود حضرت رقیه سلام الله علیها و مزار آن حضرت در شام به قلم حجت الاسلام و المسلمین وکیلی تالیف شده است.
عشق مجازی
کتاب عشق مجازی، با واکاوی مفهوم عشق در کلام عرفا،چگونگی رسیدن به عشق حقیقی از عشق مجازی را تبیین کرده است.
عرفان و حکمت (دفتر اول)
کتاب عرفان و حکمت(دفتر اول) بر آن است تا گرایش عرفانی و اعتقاد راسخ خواجه نصیرالدین طوسی، اندیشمند بلندمرتبه اسلامی، به توحید قرآنی (وحدت شخصیۀ وجود) را با شواهد قطعی به اثبات رساند.
امام‌ شناسی قرآنی
امام شناسی قرآنی؛ طرحی نو در تبیین مقام امامت بر اساس نگرشی عقلی به جهان‌شناسی و انسان‌شناسی قرآن و اثر مشترک حجة‌الاسلام‌و‌المسلمین حاج شیخ محمد حسن وکیلی و حجة‌الاسلام‌ شیخ علیرضا صادقی است.
روش تفسیر قرآن به قرآن از دیدگاه‌ علامه طباطبایی
بحث از اعتبار قرآن کریم در فروع و اصول و جواز تمسک به اخبار آحاد در عقاید و تفسیر و هرآنچه به «باید و نباید» ختم نشود، از جمله مباحثی است که سالها جمعی را به خود واداشته‌است. موافقانش عاشقان اهل بیتند و مخالفانش عالمان عامل دین.
بنیادهای اصلاح جامعه اسلامی
بنیادهای اصلاح جامعه اسلامی به قلم حجت الاسلام و المسلمین وکیلی در ۱۹۲ صفحه به بازار عرضه شده است.
آیا علامه طهرانی قطع رحم با کسی را که ولایت آقای حداد را نپذیرد جایز میداند؟
بررسی نسبت عمل خلاف شرع به مرحوم علّامه طهرانی ره در قطع ارتباط با برخی از بستگان
شرح عرفانی از آخرین دست نوشته حاج قاسم سلیمانی
گرچه در عرصه جهاد و شهادت و مبارزه بالاخره خون‌هایی هم ریخته خواهد شد و در این میان بالاخره عده‌ای هم شهید خواهند شد، ولی اگر این خون‌ها ریخته نشود و این افراد شهید نشوند، آن حقیقت هیچ‌وقت جاودانه نخواهد شد و پرچم اسلام روزبه‌روز بالاتر نخواهد آمد.
غیرت حسینی و عفّت زینبی
این نوشتار، حدود، انواع و مصادیق غیرت و عفت، عوامل تضعیف و تقویت، و نمونه‌های امروزی غیرت و عفت را بیان کرده است.
13 یادداشت شفاهی استاد وکیلی در روزنامه قدس در تبیین مبانی معرفتی بیانیه گام دوم
مجموعه 13 یادداشت شفاهی حجت‌الاسلام والمسلمین استاد وکیلی در روزنامه قدس در تبیین مبانی معرفتی بیانیه گام دوم که در فاصله دوم تا یازدهم مهرماه 1398 در صفحه معارف این رسانه منتشر شده است.
شاخصه های مکتب عرفانی نجف
مقاله حاضر با بررسی چهار محور هدف، شاهراه، راهکارها و آثار و لوازم این مکتب به تبیین شاخصه‌های آن پرداخته و اموری از قبیل: فناء ذاتی، معرفت نفس، لزوم ولایت، تعبّد به شریعت، عشق، ضرورت استاد، علم‌ و فقاهت، حضور در عرصه اجتماع و نداشتن آداب خاص را از شاخصه‌های آن برمی‌شمارد.
تأملی در کلام آقای ملکیان در باب «تطابق یا عدم تطابق قرآن و عرفان و برهان»
در حکمت متعالیه همه سخن در این است که معاد و حشر مختص به روح و نفس نیست بلکه بدن انسان و بالاتر از آن تمام موجودات جسمانی به سوی خداوند متعال محشور می‌شوند تا جائی که به تعبیر حدیث شریف: فَلَوْ أَنَّ رَجُلًا تَوَلَّى حَجَراً لَحَشَرَهُ‌ اللَّهُ‌ مَعَهُ‌ یَوْمَ الْقِیَامَهِ؛ اگر کسی سنگی را در دنیا دوست داشته باشد خداوند در قیامت او را با آن سنگ محشور می‌فرماید.
بیشتر