header-img
img

اعتقادی،کلامی

عشق انسان را از خودپرستی نجات می دهد
عکس نوشته/ تا وقتی انسان «خودپرست» است محال است «خداپرست» بشود و این «عشق» است که راه را هموار می‌کند.
چرا در مشکلات کوچک به خدا پناه نمی بریم؟
عکس نوشته/ اینکه ما در مشکلات کوچک به خدا پناه نمی‌بریم به این جهت است که گمان می‌کنیم خودمان می‌توانیم از پس مشکلات برآییم اما چون زورِ خیالیِ ما محدود است، در مشکلات بزرگتر به خداوند متعال پناهنده می‌شویم!
ریشه اصلی بسیاری از شبهات در قلبها چیست؟
عکس نوشته/ بی‌شک بسیاری از شبهاتی که در قلب نسل امروز وجود دارد ریشه‌اش در آن است که واقعا هیچ حسی از غیب و عالم ملکوت دریافت نمی‌کنند و این، ریشه در سبک زندگی غلط دارد.
اگر فقط بخواهیم به قلبمان اکتفا کنیم...
عکس نوشته/ قلب انسان تا وقتی کار می‌کند که در مسیر تقوا است و اگر به گناه دچار شد، این رابطه‌ی قلبی بسته می‌شود. در مجموع، فکر انسان را هُل می‌دهد و ذکر او را نگه می‌دارد.
اگر خدایی وجود دارد،چرا او را حس نمی کنیم؟
حجت الاسلام و المسلمین در برنامه « تا آسمان» شبکه خراسان رضوی به این سوال پاسخ می دهد: اگر خدا هست چرا او را حس نمی کنیم؟
توحید گمشده انسان امروز؛ برنامه اینترنتی «کرولایو»+دانلود
سخنان استاد حجت الاسلام محمدحسن وکیلی در چهارمین قسمت چهارم ویژه برنامه اینترنتی #کرولایو که به همت کانون فرهنگی یک هفتادوسوم برگزار شد را می توانید مشاهده کنید. / استاد وکیلی در انتهای این برنامه به سوالات آنلاین مخاطبان درباره موضوع برنامه پاسخ دادند
نشست تخصصی «ملاحظاتی در مبانی فلسفی علوم تجربی» برگزار می شود
در ادامه سلسله نشست های علمی تخصصی مرکز تخصصی نور حکمت رضوی، نشست «ملاحظاتی در مبانی فلسفی “علوم تجربی”» با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین استاد وکیلی برگزار می شود.
پاسخ به پنج سوال کلیدی درباره عدل الهی
«قبول است که نمی‌شود که همه یکسان باشند، ولی چرا اصلاً خداوند ما را اینطور خلق نموده است؟ چرا من به جای فلانی نبودم؟ چه می‌شد که من هم آنطور و اینطور بودم؟ علت اینکه این وضعیت برای من انتخاب شده است چیست؟»
وحدت شخصی وجود در ذکر شریف «لا هو الا هو»
یکی از روایات مبارکاتی که دلالت بسیار روشنی بر وحدت شخصیه وجود دارد ذکر شریف «لا هو إلّا هو» است که در روایت به عنوان اسم أعظم شمرده شده است.
روایت دیدار اختصاصی حجت الاسلام وکیلی و دست اندرکاران موسسه جوانان آستانقدس رضوی با رهبر معظم انقلاب
رهبر معظم انقلاب در این دیدار پس از ارائه گزارشی، سخنان مهمی درباره محصولات تولیدی، لزوم توجه بیشتر به این مباحث، مرحوم علامه طباطبایی و علامه طهرانی و... پرداختند.
مناظره مجازی حجت الاسلام وکیلی و دکتر زمانیان برگزار می شود
این مناظره مجازه در ابرگروه فلسفه و کلام برگزار خواهد شد.
مناظره مجازی حجت الاسلام وکیلی و دکتر سروش دباغ برگزار می شود
این مناظره مجازی با موضوع «درباره مقاله الاهیات روشنفکری» در ابرگروه فلسفه و کلام برگزار می شود.
بیشتر