header-img
img

عکس نوشته ها

تاثیر نور انسان بر قلم او
عکس نوشت/ هرچه نور انسان بیشتر باشد در بیان انسان، در قلم و کتابت او بیشتر منعکس می‌شود و قلمش قلمی پاک و طاهر می‌شود!
عشق انسان را از خودپرستی نجات می دهد
عکس نوشته/ تا وقتی انسان «خودپرست» است محال است «خداپرست» بشود و این «عشق» است که راه را هموار می‌کند.
باید در مسیر زندگی گمشده داشته باشیم
عکس نوشته/ انسان باید خودش را محک بزند، از صبح تا شبش واقعاً در درونش دنبال یک چیزی هست، دائماً حواسش هست که من مسافرم، دارم حرکت میکنم، به یک جایی باید سفر بکنم. نزدیک شدم، پیش رفتم یا نه؟
استفاده از فرصت جوانی و گذر عمر
عکس نوشته/ هر چه عمر بیشتر شود محاسن هم سفیدتر می‌شود، این‌ها خبر است، پیغام رفتن است!آن‌وقت می‌فهمد و می‌گوید کاش در جوانی بیشتر کار کرده بودیم! ای کاش یک 'لَا إِلَهَ‏ إِلَّا اللَّه'‏ بیشتر گفته بودیم،
ای کاش دفع بلا نمی کردم!
عکس نوشته/ حجت‌الاسلام والمسلمین استاد وکیلی: یکی از بزرگان را پس از رحلت‌شان در خواب می‌بینند که می‌گوید در دنیا وقتی مصیبتی می‌خواست برمن وارد شود، از دور می‌دیدم و با یکسری کارهایی این بلاها را دفع می‌کردم...
همدلی عجیب شاگردان سلوکی مرحوم قاضی
عکس نوشته/ شاگردان مرحوم قاضی بسیار باهم همدل بودند. روزی یکی از آنها که هیچ پولی در خانه نداشت بقیه به خانه‌اش رفته بودند برای مهمانان آبگوشت گذاشته بود. ..
صلوات افزایش محبت می آورد
عکس نوشته/ حجت الاسلام وکیلی: صلوات، افزایش محبّت می‌آورد. زیرا ذکر مبارک صلوات در واقع توجه به حضرت رسول الله می‌باشد و چون شخص ذاکر برای حضرت طلب خیر می‌کند، در واقع محبتش نسبت به حضرت افزایش می‌یابد که طبیعتا این، علاوه بر ازدیاد محبت باعث زنده شدن قلب و جان نیز می‌شود.
نقش غذا در سیر و سلوک
عکس نوشته/ غذای انسان در تلطیف روح تاثیر بسزائی دارد. مثلا گوشت در غذا لازم است اما برای انسان سالم؛ و نه به این صورت که همه غذاها گوشتی باشد. این ضرر دارد...
مراقبه مشکلات نفسانی را هویدا می کند
عکس نوشته/ انسان اگر اهل «مراقبه» باشد خیلی مواقع می‌فهمد که الان این سستی در نفس و یا سنگینی یک عمل، ناشی از کدورتی است که بر اثر گناه بر قلب او واقع شده است.
تماس بدنی با اشیا متبرک چه سودی دارد؟
عکس نوشته/ تماس بدن انسان با اشیاء متبرک همانند در و دیوار و ضریح حرم‌ها و امثال اینها، نورانیت و برکاتی برای بدن ایجاد می‌کند. لذا خود این تماس موضوعیت دارد.
امداد الهی؛ اثر تجمع مومنان و تشکیلات الهی
عکس نوشته/ وقتی مومنان در کنار یکدیگر اجتماع می کنند، توان آنها بصورت «تصاعدی» افزایش پیدا می کند. این امداد ملکوتی از برکتی است که خدا به جمع مومنین می دهد.
سختی راه سلوک ؛ روغن سالک را در می آورند!
عکس نوشته/ علامه طهرانی: در راه خدا، سالِک را زیر سنگ آسیاب می‌گذارند و لِه می‌کنند و به این هم اکتفاء نمی‌کنند و روغنش را در می‌آورند ولی سالک باید تحمّل کند و دست از طلب و سیر برندارد.
نظر یک عارف بالله درباره خانواده و سلوک
عکس نوشته/ عارف کامل مرحوم حاج سید هاشم حداد الموسوی: انسان متعلق به خانواده است و اگر بخواهد واصل شود شروع آن از خانواده و زن و بچه است...
راههای افزایش عزم و اراده
عکس نوشته/ از راههای عملی برای افزایش عزم سالک الی الله می‌توان به : توکل و اعتماد به خدا، تفکر به عظمت مقصد، ترک گناه، استغفار و همت به امور کوچک که همت به امور بزرگ را به همراه دارد.
نماز شب دست تو را در قیامت پر می کند...
عکس نوشته/ آنهایی که شب‌ها خوابند، در روز قیامت فقیر محشور می‌شوند. یعنی هیچ ندارند، توشه‌ای کسب نکرده‌اند، فقیر و محتاج‌اند. باید با «نماز شب» زاد و توشه کسب کنید...
سلوک الی الله راهی توام با مشکل و سختی ...
عکس نوشته/ در راه سلوک نان و حلوا پخش نمی‌کنند! راه سلوک راهی است که توأم با مشکلات و سختی‌هاست، اگر مَردش هستید بسم‌الله! ولی اگر مَردش نیستید از اول، قدم در راه سلوک نگذارید...
در سلوک دنبال کشف و کرامت باشیم؟
عکس نوشته/ حقّ ندارد طالب کشف و کرامات باشد و عملى براى تحقّق آن انجام دهد. زیرا چنین کسى در راه رضاى محبوب قدم برنمى‏‌دارد وخدا را عبادت نکرده، بلکه نَفس خود را معبود خود ساخته و براى برآورده شدن حاجات او گام مى‏ زند؛
نظر ستاد کرونا را معتبر می دانم اما...
رهبر معظم انقلاب اسلامی: این بررسی[ تعطیلی مساجد و مراکز دینی و حرم ها] را باید به کسانی سپرد که حقیقت و ضرورت دعا و توسل را درک می‌کنند.
سفره‌ افطار یکی از امتحانات سخت خدا
عکس نوشته/ از آداب روزه‌داری، خوردن غذای کم در افطار است. شخص باید مراقبت کند که لذّت نفسانی که در طول روز با آن مبارزه کرده، موقع افطار جبران نشود.
اجناس و غذاهایی را که جلوی چشم هست خرید نکنید
عکس نوشته/ غذایی که چشم کسی در آن است نور و برکتش از بین می رود و چه بسا موجب برخی امراض صعب العلاج می شود...
قانون جذب همان فال به خیر زدن است اما...
عکس نوشته/ اصلِ «قانون جذب» صحیح است و از پیامبر اکرم نقل شده «تَفائلوا بِالخیر تجِدوه؛ فال نیک بزنید نیکی‌ها را می‌یابید» ولی...
رضایت پدر ؛ کلید حل مشکل تو...
عکس نوشته/ شخصی خدمت مرحوم علامه[طهرانی] عرض کرد من به هر کاری دست می‌زنم به بن بست می‌رسم و به هر دری می‌زنم بسته‌ می‌شود! ایشان فرمودند: آیا پدرت از شما راضی هست؟
چگونه نورانیت و تاریکی اشیاء را مشاهده کنیم؟
عکس نوشته/ مؤمن می‌تواند با تهذیب نفس، مراقبه و عدم دلبستگی به دنیا نَفس خود را لطیف و اثرپذیر نماید تا با اثرپذیری بیشتر از موجودات اطراف خود، بتواند نورانیّت و تاریکی أشیاء را مشاهده کند.
نشاندن محبت خدا در دل مردم؛ وظیفه‌ علما و روحانیت
عکس نوشته/ وظیفه‌ی عالِمی که خود را واسطه‌ی بین خدا و خلق قرار می‌دهد، ایجاد محبّت خدا در قلب مردمان است.
چرا در مشکلات کوچک به خدا پناه نمی بریم؟
عکس نوشته/ اینکه ما در مشکلات کوچک به خدا پناه نمی‌بریم به این جهت است که گمان می‌کنیم خودمان می‌توانیم از پس مشکلات برآییم اما چون زورِ خیالیِ ما محدود است، در مشکلات بزرگتر به خداوند متعال پناهنده می‌شویم!
تا زمانی که عیوبمان را پیدا نکردیم، در مقام اصلاح هم برنخواهیم آمد
عکس نوشته/ ما باید وقت بگذاریم، فکر کنیم و رفتارمان را بررسی تا عیب‌هایمان را پیدا کنیم اگر پیدا کردیم آن وقت در مقام اصلاحش بر می‌آییم، والا تا زمانی که آن را پیدا نکردیم، در مقام اصلاح آن هم برنخواهیم آمد و زندگی عادیمان را مثل همیشه انجام می‌دهیم.
تنها چیزی که می تواند زندگی را از پوچی و بی حاصلی بیرون آورد...
عکس نوشته/ تنها چیزی که می‌تواند به زندگی معنی ببخشد و زندگی انسان را از پوچی و بی‌حاصلی بیرون آورد «اُنس با عالم ملکوت» است.
نکند زنی که عمرش را در فساد گذرانده موفق به توبه شود ولی...
عکس نوشته/ مسافر راه خدا نباید خودش را برتر از دیگران ببیند. نکند آن زنی که عمرش را در فساد گذرانده موفق به توبه شود و آن شخصی که نماز شب از او فوت نشده، از هوای نَفس تبعیت کند و در امتحان شکست بخورد.
اتصالی که در وقت سحر یا بین الطلوعین حاصل میشود...
عکس نوشته/ اتصال و ارتباطی که میان قلب انسان با عالَم معنا در وقت سحر یا بین الطلوعین حاصل می‌شود به‌گونه ای است که اگر چندین برابر آن در طول روز وقت صرف شود هرگز آن ارتباط ویژه به دست نخواهد آمد.
این عالم، نیستِ هست نماست
عکس نوشته/ این عالم، نیستِ هست نماست و آن عالم، هستِ نیست نماست...
من صحیفه می‌خوانم شما جراحی کنید!
عکس نوشته/ مرحوم آیت‌الله سید جمال‌الدین گلپایگانی را می‌خواستند عمل کنند، فرمودند: بیهوشم نکنید من صحیفه می‌خوانم شما جراحی کنید. بعد از آن رفتند در عالم خودشان، این بدن را هم اینجا جراحی کردند و تمام شد.
نور داشتن یک جسم به چه معناست؟
عکس نوشته/ اینکه می‌گویند یک جسم یا یک شئ نور دارد یعنی اینکه به مراتبی از عالم ملکوت مرتبط است و آثاری از عالم ملکوت در آن منعکس است که این آثار در جای دیگر منعکس نیست.
چه فرقی داره دست به ضریح برسونیم یا نه؟
عکس نوشته/ چون ما در این عالم، بین بدن و روحمان تناسب هست؛ انسان وقتی پنجره‌ی ضریح را محکم می‌گیرد، این کمک می‌کند که در قلبش هم به امام توسل و تمسّکش محکمتر شود.
ما اشرف مخلوقاتیم اما نباید خودمان را بالاتر از هر مخلوقی ببینیم
عکس نوشته/ صحبت بر سرِ دیدن است نه داشتن! نباید کمال را از خودمان ببینیم چرا که از جیب ما نیست، بلکه عنایت و امانت خداست.
نکته ای جالب درباره لذت ها و منطق لذت برتر
عکس نوشته/ ما انسان‌ها همیشه دنبال لذتیم؛ لذت خواب و خوراک، لذت علم، لذت ریاست و... هر وقت هم که لذتی را ترک می‌کنیم دنبال لذت برتری هستیم.
پس کی دلمون واقعاً  آروم میگیره و آرامش پیدا می کنیم؟
عکس نوشته/ انسان دلش وقتی واقعاً آرام می‌گیرد که به عالم غیب متصل شود؛ یعنی این حجاب عالم حس را کنار بزند و وارد یک عالم جدیدی بشود. آرامش برای یک عالمی است ورای اینجا
همه‌ عبادات برای مدیریت «عقل» بر بدن است
عکس نوشته/ خدا همه‌ی عبادات را قرار داده تا مملکت «بدن» انسان تحت تدبیر و حاکمیت «عقل» قرار گیرد و این باعث قوت گرفتن روح و تحقق اطاعت بدن از روح بوسیله‌ی حضور قلب می‌شود.
چرا بر انجام سریع غسل جنابت تاکید شده است؟
عکس نوشته/ در این حالت انسان به دلیل تلذّذ اولیه، از حالِ توجه و نورانیت و فنای در بندگی کمی دور و نور انسان به‌قدری کم می‌شود که حضور ملائکه در اطرافش کمرنگ می‌گردد.
ریشه اصلی بسیاری از شبهات در قلبها چیست؟
عکس نوشته/ بی‌شک بسیاری از شبهاتی که در قلب نسل امروز وجود دارد ریشه‌اش در آن است که واقعا هیچ حسی از غیب و عالم ملکوت دریافت نمی‌کنند و این، ریشه در سبک زندگی غلط دارد.
تا سالک از خود نگذرد به خدا نمی پیوندد
عکس نوشته/ ...انسان فطرتاً خودخواه بوده و همه چیز را فداى خود مى‏‌نماید. از بین بردن این غریزه بسیار سخت است و تا از بین نرود نور خدا در دل تجلّى نمى‏‌کند.
سرنوشت افرادی که با جن حشر و نشر دارند...
عکس نوشته/ افرادی که جنّیان را تسخیر نموده و با آنها حشر و نشر دارند، اگر این کار را ادامه دهند مسلمان از دنیا نخواهند رفت.
درباره‌ مدیتیشن...
عکس نوشته/ آرامش بدون تمرین تمرکز معمولا ممکن نیست. ادیان الهی هم مِدیتیشِن و مراقبه دارند ولی به جای تمرکز بر صدای قلب و سنگ و چوب و... انسان را بر یاد خدا متمرکز می‌کنند
انس با مادر و همسر ولو با حرف های عامیانه...
عکس نوشته/ انس با مادر و همسر مستحب است، ولو اینکه با حرفهای عامیانه‌ی حلال درباره‌ی زمین و آسمان و... این انس شکل بگیرد، خود این حرف‌ها مستحب می‌شود.
تاثیر احیا شب نیمه شعبان در ادراک شب قدر
عکس نوشته/ احیاء و عبادت شب نیمه شعبان ، در ادراک شب قدر تاثیرگذار است...
مشتاق این باش که در هرحالی که هستی بنده‌ی او باشی
عکس نوشته/ مرحوم سید هاشم حداد: مشتاق این باش که در هرحالی که هستی بنده‌ی او باشی، همانگونه که او در هر حال پروردگار توست...
اگر فقط بخواهیم به قلبمان اکتفا کنیم...
عکس نوشته/ قلب انسان تا وقتی کار می‌کند که در مسیر تقوا است و اگر به گناه دچار شد، این رابطه‌ی قلبی بسته می‌شود. در مجموع، فکر انسان را هُل می‌دهد و ذکر او را نگه می‌دارد.
راهکارهایی برای رهایی از قبض و گرفتگی روح
عکس نوشته/... قرآن بخوانید و صله أرحام کنید و به زیارت أهل قبور بروید و یا فرستادن صلوات و توسل به معصومین علیهم‌السلام و زیارت قبور منوّرۀ ایشان و رفع همّ و غم از مؤمنین را انجام دهید
از درجات اخلاص؛ مستحق نداستن خود برای گرفتن پاداش و ثواب
عکس نوشته/ یکی از درجات اخلاص، مستحقّ ندانستن خود برای گرفتن پاداش و ثواب است.
امام علیه السلام فعلش را منطبق بر حق قرار نمی دهد بلکه...
عکس نوشته/ انسان مؤمن،همیشه باید فعل خودش را منطبق بر حق قرار دهد. اماّ امام علیه السلام، فعلشان را منطبق بر حق قرار نمیدهند، بلکه حقّ به دنبال فعل امام حرکت میکند
غذاخوردن علت سیر شدن نیست!
عکس نوشته/ مؤمن اگر در اوج ‎توکل باشد و هیچ چیز غیر از خداوند را منشاء اثر حقیقی نداند، وقتی گرسنه است و غذا را سرسفره می‌گذارند، امیدش به سیرشدن باوقتی که غذایی بر سر سفره نیست، تفاوتی نمیکند!
لذت طلبی ریشه شجاعت را در تو خشک میکند
عکس نوشته/ لذت طلبی ریشه ی شجاعت را در انسان خشک میکند
طفل‌ گرچه‌ زبان‌ ندارد ولی ادراک‌ میکند
عکس نوشته/ روحش‌ در دوران‌ کودکی اگر در محلّ معصیت‌ برده‌ شود، آن‌ جرم‌ و گناه‌ او را آلوده‌ می‌کند؛ و اگر در محلّ ذکر و عبادت‌ و علم‌ برده‌ شود، آن‌ پاکی و صفا را به‌ خود می‌گیرد.
اگر کسی مانند مرتاضها ارتباطش را با دنیا قطع کرد
عکس نوشته/ اگر کسی مانند مرتاضها ارتباطش را با دنیا قطع کرد و گفت اصلاً با بدنم کاری ندارم، در واقع بخشی از وجودش را از نور الهی خالی گذاشته و این تاریکی در باطن انسان در آخرت اثر سوء می‌گذارد.
دو راه اصلی مبارزه با افکار منفی
عکس نوشته/ کلاً نسبت به آن بی‌ تفاوت باشیم و از بودنش حرص نخوریم که هرچه بیشتر حرص بخوریم و بدان توجه کنیم بیشتر در قلب فرو می‌رود.
یک قطره اشک در نیمه شب خیلی کارها میکند!
عکس نوشته/ انسان باید در برابر پروردگار اظهار عجز و مسکنت کند تا خدا راهش را باز کند. مگر چقدر ما عمر داریم؟ اگر اینجا زنده نشویم آیا آنجا زنده می شویم؟
دنیا وفا ندارد...
عکس نوشته/ اعتبارات دنیا نوعاً وفا نمی‌کند و اگر هم وفا کند تا دم قبر است و بعد از آن ماییم و ابد ما...
عجز و ناتونی خود را پیش خدا اعتراف کن...
عکس نوشته/ خدا ضمانت کرده وقتی انسان با تمام وجود در درگاه الهی اعتراف کند که: «خدایا من مطلقا ذلیل و عاجز و ناتوان هستم و از خودم هیچ ندارم» به همان مقدار او را کمک می‌کند.
در دستگاه خدا، مبادله‌ ای صورت نمی‌گیرد
عکس نوشته/ در دستگاه خدا، هیچ‌گاه مبادله‌ ای بین او و بندگان صورت نمی‌گیرد که حضرت حق در ازای عملی به بندگان خود خیری برساند، بلکه تمام خیرات را خدای سبحان رایگان و بدون داشتن استحقاق موجودات، به آنها عطا کرده است.
به چیزهای مثبت فکر کن تا آن را جذب کنی اما...
هرکس به چیزهای مثبت مثل شفا و رزق و علم بیشتر فکر کند بی‌شک بهره‌اش از این امور بیشتر می‌شود و در نَفس انسان برای دریافت و جلب آنها اثر می‌گذارد.
ماجرایی شگفت و واقعی از تسلط انسان بر جسم خودش
عکس نوشته/ در وادی سیر و سلوک، افراد به جایی می‌رسند که بر نَفسِشان مسلط می‌شوند و اصلاً حالات جسمانی‌ به حالات روحانی‌شان سرایت نمی‌کند.
نفس تو بر عالم اثر می گذارد...
عکس نوشته/ نفس انسان در عالَم اثر می‌گذارد. اگر بر چیزی اراده کند آثار قوی‌تری دارد و اگر اراده نکند و فقط فال به خیر و فال به شر بزند، باز هم در عالم اثرگذار است...
در یک جمع، کسی به خدا نزدیک‌تر است که خودش را از همه کوچکتر ببیند
عکس نوشته/ در هر مجلسی که رفقای ایمانی دور هم می‌نشینند و به یاد خدا هستند، آن کسی به خدا نزدیک‌تر است که خودش را از همه‌ی افراد جلسه کوچکتر ببیند.
انتخاب اسم خوب در حالات و روحیات فرزند تاثیر دارد
عکس نوشته/ انتخاب اسم خوب در حالات و روحیات فرزند به واسطه‌ی نزول ملائک در هنگام صدازدن او تاثیر دارد و سبب طولِ عمرش می‌گردد. اسم خوب یکی از حقوق فرزند بر گردن والدین است.
بارِ «تأدیب» و «تربیت» بچه برعهده پدر است و بازخواست می شود
عکس نوشته/ در روایات، بارِ «تأدیب» و «تربیت» بچه به عهده پدر و هر صحبتی که هست صحبت از وظیفه پدر است. مادر فقط به‌عنوان وسیله‌ای که بین پدر و بچه واسطه می‌شود نقش ایفا می‌کند.
قبل نماز جارو به دست بگیرید و تمام خواطر در قلب را بیرون بیندازید
عکس نوشته/ قبل از اینکه وارد نماز بشوید باید چند دقیقه‌ای خلوت نموده و آماده شوید.
اگر در قلب تو احیاناً ناامیدی وارد شد بدان که بر غیر خدا تکیه کرده ای...
عکس نوشته/ انسان با توکل همیشه امیدوار است. اگر در قلبش احیاناً ناامیدی وارد شد باید بفهمد که بر غیر خدا تکیه کرده است؛ چراکه دست خدا همیشه باز است لذا دلیلی برای ناامیدی وجود ندارد. این حال خوب، از علامات مومن است.
عبور از گردنه های آخرت فقط با آذرخش «عرفان» امکان پذیر است
عکس نوشته/ ما مسافر سفر بی‌نهایتیم و راه بسیار سخت و طولانی را پس از ‎مرگ در پیش داریم.
سلوک زنان بسیار لطیف و دقیق است...
عکس نوشته/ سلوک زنان بسیار لطیف و دقیق است و استادی که می خواهد سالک زن تربیت کند باید در سلوک بسیار ماهر باشد و الا نفس او را شکسته و خراب و سرمایه اش را تباه می کند...
یک دعای نیمه شب، گاهی اثرش از ساعت‌ها فعالیت فرهنگی و اجتماعی بیشتر است
عکس نوشته/ اگر ما باور کنیم که همیشه اصل و اساس کار از عالم ملکوت درست می‌شود و تلاشهای ظاهری ما صرفاً برای استمداد از خداست، آن‌وقت باور خواهیم کرد که یک دعای نیمه شبی، گاهی اثرش از ساعت‌ها فعالیت فرهنگی و اجتماعی بیشتر است.
یأس و ناامیدی از خدا گناهش از آدمکشی خیلی بیشتر است
عکس نوشته/ در گناهان کبیره بعد از شرک، یأس و ناامیدی از خدا گناهش از آدمکشی و جنایتهای دیگر خیلی بیشتر است؛
حکومت اسلامی درحال شنا مقابل سیلی است که در دنیا بطرف تاریکی وجود دارد
عکس نوشته: کسی که درمقابل سیل حرکت می‌کند یا به‌کندی راه می‌رود یا ممکن است حرکت هم نکند، لکن ‎شجاعت و شهامت به خرج داده است.
چرا انسانها کال و نارَس از دنیا می روند؟
در جامعه‌ای که به جای عقل، غضب یا شهوت و وهمِ مردم رئیس باشد، ولایت در دست فاسقان افتاده و موجب تباهی آدمیان می‌شود به‌گونه‌ای که انسان‌ها به جای اینکه کامل شوند، کال و نارس از دنیا می‌روند.
عواقب داشتن دو استاد سلوکیِ همزمان
عکس نوشته/ کسانیکه‌ دو استاد انتخاب‌ می‌کنند و از این‌ و از آن‌ دستور می‌گیرند، مثل‌ بیماری‌ می‌مانند که‌ به‌ دو طبیب‌ِ در عرض‌ هم‌ مراجعه‌ دارد و عاقبت‌ این‌ کار هلاکت‌ است‌ و شرعاً و عقلاً و شهوداً مذموم‌ است‌.
عبادت موثر در سیر و سلوک کدام است؟
عکس نوشته/ عبادتِ مؤثر در سیر و سلوک، فقط و فقط عبادتِ ناشی از میل و رغبت است.
باید مراقبه کرد و جلوی پر حرفی را گرفت ...
عکس نوشته/ باید مراقبه داشت و جلوی پُرحرفی را گرفت و نگذاشت قلب محل آمد و شد گردد
«مراقبه» مهمترین وسیله برای بدست آوردن محبت خدا
عکس نوشته: بزرگان می گویند مهمترین وسیله برای بدست آوردن محبت خداوند “مراقبه'است
فقط عشق و توجه تو را بالا می برد...
عکس نوشته: اگر حتی بهترین و والاترین عملِ انسان، با عشق و محبت و با توجه و حضور قلب نسبت به خدا نبود آدم را بالا نمی‌برد
چرا اگر حیوانی را بی جهت اذیت کنیم پیش خدا مسئولیم؟
عکس نوشته/ اگر انسان، حیوانی را بی جهت اذیت کند پیش خدا مسئول است. چرا که این موجودات همه به خداوند ربط دارند.
برای جوانان توبه آسانتر و اصلاح نَفس و تربیت باطن سریع‌تر می‌تواند باشد
عکس نوشته/ بنیانگذار کبیر انقلاب: پسرم!در پیران هواهای نفسانی و جاه‌طلبی و مال‌دوستی و خودبزرگ‌بینی بسیار افزون‌تر از جوانان است.
آیا کارهای اجتماعی همانند خیریه و... انسان را بالا می برد؟
عکس نوشته/ رشد کردن یعنی بالارفتن و انسان تا به بالا توجه نکند، بالا نمی‌رود. انفاق و... فقط بار را برای بالارفتن سبک می‌کند.
میزان پیروی از ولی فقیه؛ محکی برای مدعیان سلوک
در میان اهل سلوک کسانی که با ولی فقیه مخالفت می کنند، یا خالص نیستند و از هوای نفس پیروی می کنند و یا این حکم قاطع و روشن الهی برای ایشان آشکار نشده و حتماً کامل نشده‌اند.
آیا زن با مرد در رسیدن به عالَم قُدس و طهارت فرق دارد؟
عکس نوشته/زن با مرد در رسیدن به عالم قدس و طهارت تفاوتی ندارد و می‌توانند با مجاهده و ایمان، حجاب نفس را کنار زده و جام دل را از بادۀ توحید و معرفت پروردگار لبریز کند.
خدا حق را بر زبان شما جاری می کند اگر اجتماع ایمانی تشکیل دهید
عکس نوشته/ وقتی چند مومن در کنار همدیگر جمع می‌شوند و در مورد یک موضوع گفتگو و مشورت می‌کنند، خداوند بخاطر این اجتماعِ ایمانی، حق را بر زبان آنها جاری می‌کند
من دیگه غصه نمیخورم...
عکس نوشته/ در وادی محبت، انسان کمال‌طلب نیست که دنبال کمال خودش بگردد و بعد فکر کند که خدا این کار را که کرد یعنی لابد حتماً به نفع من است. بلکه می‌گوید اصلا نفع من این وسط مطرح نیست.
همه اعمال شرعی مقدمه تحصیل و تکثیر عشق به خدا...
عکس نوشته: همه اعمال شرعی مقدمه‌ی تحصیل محبت و تکثیر عشق به خدا است.
کار فرهنگی نمی‌کنم چون «تقوا» ندارم!
عکس نوشته/ نماز را بی‌وضو نمی‌شود انجام داد، ولی آدم نمی‌تواند بگوید حالا که من وضو ندارم پس نماز هم نمی‌خوانم! باید رفت وضو گرفت، نماز هم‌خواند‎.
توصیه آیت الله حسینی طهرانی درباره انتخابات یازدهم مجلس
نظر حضرت آیت‌الله حاج سیدمحمدصادق حسینی طهرانی (فرزندارشد مرحوم علامه طهرانی و از شاگردان سلوکی مرحوم حاج سید هاشم حداد و حضرت علامه طهرانی) درباره انتخابات
نگهداشتنِ حضور قلب نسبت به خدا؛ ملاک اصلی در تنظیم وقت برای علم و دانش
عکس نوشته/ انسان باید به مقداری وقت خودش را صرف علم و دانش کند که توجه اصلی و حضور قلبش را نسبت به خداوند از دست ندهد
علت هراس و اندوه دائمی انسان چیست؟
عکس نوشته/ علت هراس و اندوه دائمی انسان این است که او به چیزهایی تعلق و دلبستگی دارد که دائما در حال تغییر و تحول و در معرض از بین رفتن هستند.
مبادا دور فرض کنی که زیارت امام رضا...
عکس نوشته/ مبادا دور فرض کنی که چطور مى‏‌شود ثواب یک زیارت حضرت امام رضا علیه‌السّلام عارِفاً بِحَقِّه، معادل با ثواب هزار هزار حجّ باشد؟!
چرا کارهای فرهنگی کم اثر است؟
عکس نوشته/ اگر من و شمایی که کار فرهنگی می‌کنیم خودمان طهارت قلبی نداشته باشیم و خودمان را نساخته باشیم، تاثیری هم در دیگران نخواهیم گذاشت؛ مگر تاثیرهای سطحی و موقتی.
ایثار در امر آخرت ممنوع!
عکس نوشته/ ما در صورتی مجاز هستیم به جامعه‌سازی و خدمت به دیگران مشغول بشویم که منجر به رشد خودمان شود وگرنه به هیچ وجهی حق اینکه در عرصه جامعه‌سازی وارد بشویم نداریم
تو هنوز هستی؟!
عکس نوشته: خداوند می‌فرماید تو هنوز هستی!؟ تو اصلا وجود داری؟ تا تو هستی محال است به من برسی!
بِدوید که برای سلامتی‌تان مفید است
عکس نوشته: سلامتی انسان در ورزش کردن است و مؤمن باید برای حفظ سلامتی خود برنامه داشته باشد.
خلوت با خدا از مهمترین امور سلوکی
عکس نوشته: خلوت با خدا از مهمترین امور سلوکی محسوب می‌شود. حالا این خلوت چه در قالب نماز و ذکر و دعا باشد یا اصلا رو به قبله نشسته و متوجه پروردگار باشد...
کودک و نوجوان صلاح و فساد خود را تشخیص نمی‌ دهد
عکس نوشته: کودک و نوجوان و بلکه جوان، صلاح و فساد خود را تشخیص نمی‌دهد و باید زیر نظارت والدین باشد تا بتواند بار خود را به سرمنزل مقصود برساند
بهشت یا فنا فی الله ؟ کدام را انتخاب میکنی؟
عکس نوشته/ بعضی‌ها می‌گویند این بحث‌های عرفانی به چه درد می‌خورد؟ اگر افق نگاه ما عوض شد، کلاً زندگی و تکامل ما متفاوت می‌شود.
با صدای خوش، حافظ بخوانید و تفال بزنید
عکس نوشته/ اشعار حافظ لطیف است و در سیر سالِک، خللی ایجاد نمی‌کند.
اگر حال نماز شب نداشتید، لااقل سحرها بیدار باشید
عکس نوشته/ بیداری سَحر نور است و اگر با نماز شب همراه شود نورعلی نور است.
در عرفان های شرقی و غربی ریاضت می کشند اما بالا نمی روند...
عکس نوشته/ آنها فکر می‌کنند تنها با ریاضت و قطع تعلق رشد می‌کنند، درحالیکه که قطع تعلق فقط بار آدم را سبک می‌کند و بدون عشق به خدا او بالا نمی‌رود.
آیا اکرام اهل سنت صرفا تبلیغاتی است؟
عکس نوشته/ اگر به عنوان یک مسلمان به اهل سنت خدمت کنیم، به همان مقداری که طرف مقابل در قلب خودش با خدا و رسول خدا رابطه دارد و در مقابل حقیقت، تسلیم و متواضع است، به همان مقدار برای خدمت کننده اثر دارد.
اخلاص و ارتباط قلبیِ اعضای یک تشکیلات با خدا؛ اصل و اساس کار تشکیلاتی
عکس نوشته/ اصل و اساس کار تشکیلاتی، اخلاص و ارتباط قلبی است که بین اعضا یک تشکیلات با خداوند متعال وجود دارد. اگر انسان دنبال رضای خداوند باشد خدا هم او را با امدادهای غیبی یاری می‌کند.
اگر فقر غیرخداوند را فهمیدی به عالم توحید نزدیک میشوی...
عکس نوشته/ هرکس به همان میزانی که فقر و نیستیِ غیرخداوند را بفهمد، از آتشِ شلوغی‌ها و کثرت‌های دنیا دور گشته و به عالم «توحید» و نور خداوند نزدیک می‌شود.
مجموعه توصیه های اربعینی حضرت آیت الله سید محمدصادق حسینی طهرانی
زیارت اربعین یک نماد است؛ نماد اتحاد است علیه دشمنان شیعه، علیه صهیونیستها، علیه منافقین و خاری است بزرگ در چشم‌ آن‌ها...
برای صعود، باید دل های شکسته را بدست آوری...
عکس نوشته: کسی که عازم دیار «قُرب الهی» است باید تمام دل های شکسته را بدست آورد و رضایت خاطرشان را جلب نماید. در غیر اینصورت نمی تواند بر بساط قرب و انس با خداوند متعال بنشیند.
تا سالک راه خدا به هجران مبتلا نشود به مقصد نخواهد رسید
عکس نوشته: تا درد عشق تمام استخوان ها را نسوزاند راه به این دوری طی نخواهد شد.
رهبر معظم انقلاب: شعر مولوی معرفت توحیدی خالص است
عکس نوشته/ شعر مولوی یکسره عرفان و معنویت و حقیقت و اسلام ناب و معرفت توحیدیِ خالص است.
اگر خداشناسی ما درست نباشد، عاقبت به خداهای مجازی معتقد میشویم
عکس نوشته: کسی که الله اکبر را درست بفهمد در مسیر حرکت به طرف خدا در غیر از موجود نامتناهی توقف نمیکند
مهربانی و دل سوزی؛ ریشه اول برای امر به معروف دیگران
عکس نوشته/ اگر انسان می بیند افرادی به خاطر جهل یا هوای نفس در تاریکی و ظلمات افتاده اند، از سر مهربانی باید در قلبش سوزی داشته باشد که همه را به طرف خدا حرکت دهد. این ریشه اول برای امر به معروف دیگران است
پیدا کردن خدا با محدود کردن دیدنی ها و شنیدنی ها
عکس نوشته: اگر انسان دیدنیها و شنیدنی‌هایش را محدود کرد، خداوند را در قلب خودش پیدا میکند
اگر گاهی تنبیه جدی برای کودک نیاز بود اینگونه عمل کنید...
عکس نوشته/ اگر گاهی تنبیه جدی برای کودک نیاز بود طوری عمل کنید که بچه راه فرار داشته باشد. خود ایشان هم همینطور برخورد میکردند.
مومنی که نمازش قضا شده با ناامیدی می‌ گوید
عکس نوشته/ مومنی که نمازش قضا شده با ناامیدی می‌گوید من به جایی نمیرسم چون فکر می‌کند این عمل اوست که در عالم تاثیرگذار است. اما خداوند می‌فرماید: اعمالت تو را سرسوزنی بالا نمی‌برد
فکر نکنیم حالا که ما مومن شدیم دیگر از ظلمات بیرون آمده ایم
عکس نوشته: آن کسی هم که ایمان آورده تا به عبودیت تام نرسیده بازهم در ظلمت است و البته مرتبه ای از نور هم دارد
درد محبت خدا را پیدا کردی، داویش هم را می یابی!
عکس نوشته: انسان باید درد محبت پروردگار را پیدا کند. این درد را که یافت، دوایش هم در وجودِ خودِ او نهفته است.
کسی که معرفت خدا دارد، خوشِ خوش است...
عکس نوشته: کسی که معرفت خدا دارد، خوشِ خوش است. زیرا مصیبت ها برایش بی اهمیت است و به چیزی و کسی غیرخدا تعلق ندارد.
برای استجابت دعایت، کاسه‌ ات را برعکس کن!
عکس نوشته: وقتی ما دعا میکنیم ظرف وجودمان را که برعکس بوده به طرف باران رحمت الهی برمی گردانیم و پر می شویم.
نفس آدمی باید ریاضت ببینید...
عکس نوشته: نفس آدمی باید ریاضت ببیند تا تربیت شود و بدون آن، وصول به منزل مقصود محال است
وقتی محبت خدا شدید شد...
عکس نوشته: محبت وقتی شدید شد، حالت مستی می‌آورد. مستی یعنی انسان را از یکسری از امور غافل می‌کند.