header-img
img

کتاب

تجلی توحید
کتاب حاضر مجموعه چهار سخنرانی از استاد حاج شیخ محمدحسن وکیلی در شبهای فاطمیه 1441 می‌باشد که دربارۀ جلوه‌های توحید در زندگی حضرت سیدة النساء فاطمة الزهراء سلام الله علیها و مقامات توحیدی آن حضرت بیان شده است.
محک
کتاب «محک» در 350 صفحه، پاسخی است علمی به شبهه افکنی های اخیر و محکی است در نشان دادن عیار علمی مخالفان عرفان و اختلاف سطح علمی دو مکتب عرفان و تفکیک.
علم دینی
مجموعه چهارجلدی «علم دینی» به قلم حجت الاسلام و المسلمین استاد وکیلی در چهار پنجره، سعی در نگاهی نو و دقیق به چیستی و قلمرو دین، پاسخ به شبهات موضوع علم دینی، الزامات فقهی و اصولی و الگوی تولید علم دینی دارد.
درسنامه علم لغت
کتاب درسنامه علم لغت برگرفته از دروس حجت الاسلام و المسلمین استاد محمد حسن وکیلی می باشد.
دارالشفاء
کتاب «دارالشفا» به قلم حجت الاسلام و المسلمین استاد محمد حسن وکیلی ( مدرس دروس خارج حوزه علمیه مشهدمقدس) حرفی نو در نسبتِ تعطیلی حرم های مطهر، ویروس کوئید 19، علوم تجربی و علوم مجرد است. این کتاب را در قسمت انتهایی همین صفحه دانلود کنید.
ریسمان محبت
این کتاب سیری است در حقیقت صلوات که به قلم حجت الاسلام و المسلمین وکیلی در بهار 1399 منتشر شده است.
محیی الدین شیعه خالص
محیی الدین ابن عربی حق بزرگی بر گردن عالمان شیعی دارد وفقط به برکت آراء و آثار او بود که توفیق معرفت اجمالی آیات وروایات معارفی شیعی فراهم شد
7جلدی معارف کاربردی
رهبر معظم انقلاب: بنده این کتاب‌ها را همان دو سال پیش که به دستم رسید، مجلداتی از آن‌ها را خواندم. خیلی خوب بود؛ نکته‌ی عمده این بود که همان مباحثِ درست و صحیح و طرح شده در متون عمیق دینی را با زبان قابل فهم برای جوان و اثرگذار بر روی جوانان بیان کردید
از انقلاب اسلامی تا تمدن اسلامی
این اثر در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و در قطع رقعی به چاپ رسیده و در اختیار علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی قرار گرفته است.
صراط مستقیم
کتاب «صراط مستقیم؛ نقد مبانی مکتب تفکیک براساس تقریر حجه‌الاسلام و المسلمین سید جعفر سیدان» تألیف حجت الاسلام و المسلمین استاد حاج شیخ محمد حسن وکیلی می‌باشد.
عیار تجربه
نسخه چاپی کتاب «عیار تجربه» که در تبیین جایگاه تجربه و نقد علوم تجربی به قلم حجت الاسلام و المسلمین استاد وکیلی می باشد را می توانید در پایین همین صفحه خریداری نمایید.
شهید عارف
نسخه دیجیتال و نسخه چاپی کتاب «شهید عارف» که مروری بر مقامات عرفانی «شهید اول» به قلم حجت الاسلام و المسلمین استاد وکیلی می باشد،را می توانید در پایین همین صفحه دانلود یا خریداری نمایید.
معمای خیر و شر
این کتاب در 62 صفحه به قلم استاد معظم حجت الاسلام و المسلمین وکیلی ضمن بررسی مسئله عدل الهی، به حل معمای خیر و شر می پردازد.
عیار نقدها
این کتاب در بررسی تحلیلی نقدهایی بر عرفان و حکمت اسلامی بر اساس نشست‌های سه‌گانۀ مناظرۀ آقای مهدی نصیری و حجه الاسلام واسطی، و مناظرات مکتوب آقای نصیری و حجت الاسلام و المسلمین وکیلی می باشد.
تطهیر الشریعة عن حدیقة الشیعة
این کتاب ارزشمند و تاریخی، بحثی است در اثبات جعلی بودن کتاب «حدیقه الشیعه» و احادیث رد تصوف که به قلم استاد معظم حجت الاسلام و المسلمین وکیلی( مدرس دروس خارج حوزه علمیه مشهدمقدس) نگارش یافته است.
شهیده شام حضرت رقیه بنت‌الحسین
این کتاب در اثبات وجود حضرت رقیه سلام الله علیها و مزار آن حضرت در شام به قلم حجت الاسلام و المسلمین وکیلی تالیف شده است.
عشق مجازی
کتاب عشق مجازی، با واکاوی مفهوم عشق در کلام عرفا،چگونگی رسیدن به عشق حقیقی از عشق مجازی را تبیین کرده است.
عرفان و حکمت (دفتر اول)
کتاب عرفان و حکمت(دفتر اول) بر آن است تا گرایش عرفانی و اعتقاد راسخ خواجه نصیرالدین طوسی، اندیشمند بلندمرتبه اسلامی، به توحید قرآنی (وحدت شخصیۀ وجود) را با شواهد قطعی به اثبات رساند.
امام‌ شناسی قرآنی
امام شناسی قرآنی؛ طرحی نو در تبیین مقام امامت بر اساس نگرشی عقلی به جهان‌شناسی و انسان‌شناسی قرآن و اثر مشترک حجة‌الاسلام‌و‌المسلمین حاج شیخ محمد حسن وکیلی و حجة‌الاسلام‌ شیخ علیرضا صادقی است.
روش تفسیر قرآن به قرآن از دیدگاه‌ علامه طباطبایی
بحث از اعتبار قرآن کریم در فروع و اصول و جواز تمسک به اخبار آحاد در عقاید و تفسیر و هرآنچه به «باید و نباید» ختم نشود، از جمله مباحثی است که سالها جمعی را به خود واداشته‌است. موافقانش عاشقان اهل بیتند و مخالفانش عالمان عامل دین.
بنیادهای اصلاح جامعه اسلامی
بنیادهای اصلاح جامعه اسلامی به قلم حجت الاسلام و المسلمین وکیلی در ۱۹۲ صفحه به بازار عرضه شده است.
غیرت حسینی و عفّت زینبی
این نوشتار، حدود، انواع و مصادیق غیرت و عفت، عوامل تضعیف و تقویت، و نمونه‌های امروزی غیرت و عفت را بیان کرده است.